Realistický umělec

Ernest Barrias

Pin
Send
Share
Send
Send

"La Nature se dévoilant" byl pověřen v roce 1889 vyzdobit novou lékařskou školu v Bordeaux.A mladá žena, alegorie přírody, se pomalu zvedá závoje, že je zabalena.Když dokončil první verzi v bílém mramoru pro školy, Ernest Barrias (1841-1905) navrhl druhou sochu v polychromii, pro slavnostní schodiště Conservatoire des Arts et Métiers, v Paříži.
Použil mramor a onyx z nově znovuotevřených lomů v Alžírsku. Pečlivě vyřezávané pro zvýšení dekorativních vlastností materiálů, různé části sochy hrají na žíly v páskovaném onyxu pro závoj, strakatý efekt červeného mramoru pro roucho, vzácnost lapis lazuli pro oči a malachit pro scarab a korály pro ústa a rty. Celkový efekt je překvapivě bohatý. Práce patří k významnému oživení polychromované plastiky, která byla zahájena archeologickými objevy a ilustrována padesáti lety Cordierem. Socha byla velmi populární a bylo zhotoveno mnoho kopií. | © Musée d'Orsay 2006
Louis-Ernest Barrias (13. dubna 1841 - 4. února 1905) byl francouzský sochař školy Beaux-Arts. V roce 1865 zvítězil Barrias Prix de Rome pro studium na Francouzské akademii v Římě. Barrias se podílel na výzdobě pařížské opery a Hôtel de la Païva na Champs-Élysées. Jeho dílo bylo většinou v mramoru, v romantickém realistickém stylu zadluženém Jean-Baptiste Carpeaux. Louis-Ernest Barrias è stato uno scultore Francese * della scuola Beaux-Arts di Parigi.Concorre al Prix de Rome, Francie, 1865, Francie, Francie, Francie. Další podrobnosti o hotelu, jako je Opéra Parigi e dell'Hotel de la Paiva nel Champs-Élysées.
Il suo lavoro, prevalentement in marmo, èlenský plán pro realizaci v romantickém prostředí pro rodiny s dětmi Jean-Baptiste Carpeaux (1827-1875).
"La natura si rivela alla Scienza"fu commissionata nel 1889, na add-on la nuova facoltà di Lékaři dell'università di Bordeaux.Una giovane donna, l'allegoria della Natura, solleva con gesto lento i veli che la avvolgono.Una volta realizzata questa prima versione in marmo bianco, destata ad abbellire l'edificio che la ospitava, Francie, Francie1841-1905) Nezapomeňte se na druhou stranu, policejní, pracovní skupina na pracovišti Konzervatoř pro umění a řemesla v Parigi.Perte l'esecuzione di questa opera, l'artista utilizza marme l'onice delle cave riattivate v Alžírsku.Tagliate con Dárky a malování v mašlích v tale da akrescère de couleurs dei cois de l'eo de la carte, le arte delle partri sfuttano appieno to gioco Creato dalle vature dell'onice striato utilizzato per il, la scrasiatura del marmo rosso che form la veste, la de lapislazzuli che compongono gli occhi, della malachite s kukuřičnými brambory a rajčaty, na korálovém útesu na lavičce a na lavičce v lokaci. L'effetto generale è di una ricchezza sorprendente.L'opera rientra in un univero di riscoperta della scultura policroma, diffusosi per merito di insperati rinvenimenti archeologici e illustrato mezzo secolo prima da Cordier.A se stal úspěšným ottenuto da quest'opera. | © Musée d'Orsay

Podívejte se na video: Ernest Barrias - La Naturaleza desvelándose ante la Ciencia - Museo d'Orsay - Paris Francia (Červen 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send